Zestaw filtrów barwnych do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 50mm

29,00 

EAN: 4007922057613 SKU BRTL03102900 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Zestaw filtrów barwnych Essential jest zalecany do obserwacji Księżyca i planet z teleskopami o aperturze 50 mm i większej. Standardowy gwint filtrowy (M28,5×0,6) zapewnia możliwość stosowania filtrów z typowymi okularami o średnicy 1,25”.

Zestaw Essential zawiera następujące filtry:

Filtr czerwony
Filtr całkowicie wycina światło niebieskie i niebieskozielone poprawiając kontrast i uwydatniając jaśniejsze obszary obiektów. Jest bardzo pomocny podczas obserwacji Jowisza i Saturna. Doskonale uwydatni czapy lodowe w przypadku Marsa.

Filtr zielony
Zapewnia zwiększenie kontrastu między czerwonymi i niebieskimi obszarami struktur chmur gazowych planet jak Jowisz i Saturn. W obserwacjach Księżyca wzmacnia kontrast kraterów promienistych.

Filtr niebieski
Kolor jasnoniebieski zapewnia lepsze rezultaty podczas obserwacji wysokich chmur na Marsie. Kontrast wzrasta. Ciemnoczerwone struktury będą jeszcze ciemniejsze, więc jest to idealny filtr do oglądania dużych czerwonych plam na gazowej planecie Jowisz. Pierścienie Saturna zostaną uwydatnione, a struktury atmosfery Wenus będą jeszcze wyraźniejsze.

Filtr żółty
Obserwując powierzchnię Księżyca przez filtr uzyskamy większy kontrast  dzięki czemu detale jego powierzchni będą lepiej widoczne. To samo dotyczy planety Mars. Ogromna planeta Jowisz, zapewni bardziej kontrastowy obraz pasów chmur i ujawni znacznie więcej szczegółów. Stosując z teleskopami o średnicy 8″ w warunkach  dobrej widoczności, można nawet dostrzec różne szczegóły Saturna.

Do czego służy filtr kolorowy i czy naprawdę go potrzebujemy?
Filtry barwne przyciemniają światło, które dociera do oka lub matrycy aparatu. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy a szczegóły obserwowanych obiektów stają się bardziej widoczne.

Podstawowe cechy:
Uniwersalny zestaw filtrów barwnych
Do stosowania z okularami i akcesoriami 1,25” wyposażonych w gwint filtrowy
Zwiększa kontrast detali na Księżycu i planetach
Lepsza widoczność szczegółów obiektów

Zakres dostawy:
Filtr kolorowy 4szt: czerwony, zielony, niebieski, żółty.

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Zestaw filtrów barwnych do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 50mm