Zestaw filtrów barwnych #4 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 200mm (8″)

209,00 

EAN: 4007922051642 SKU BRTL03102940 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Filtry barwne z zestawu #4 są zalecane do fotografowania Księżyca i planet przy wykorzystaniu teleskopów o średnicy powyżej 200 mm (8″).
Filtry planetarne Explore Scientific produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 1¼”. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint M28.5×0.6 zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach.
Działanie filtrów barwnych polega na redukcji ilości światła, które dociera do oka lub matrycy aparatu. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy a szczegóły obserwowanych obiektów stają się bardziej widoczne.

Zestaw #4 zawiera następujące filtry:

Filtr Explore Scientific Green No.56 (1,25″)
Filtr zielony ma za zadanie znacznie wzmocnić kontrast pomiędzy czerwonymi i niebieskimi rejonami struktur chmur na gazowych planetach jak Jowisz i Saturn. Obserwacje ziemskiego Księżyca przy wykorzystaniu tego zielonego filtra zapewnią większy kontrast i widoczność kraterów promienistych.

Filtr Explore Scientific Filter Dark Blue No.38A (1,25”)
Jasnoniebieski kolor stanowi doskonałe wsparcie w obserwacjach wysokich chmur na Marsie. Zwiększa się kontrast. Ciemnoczerwone struktury zostaną pokazane jeszcze ciemniej, więc jest to idealny filtr podczas obserwacji dużych czerwonych plam na gazowej planecie Jowisz. Pierścienie Saturna zostaną uwydatnione a struktury atmosfery Wenus będą jeszcze drobniejsze. Najlepsze rezultaty uzyskuje się z teleskopami o średnicy 10” i większe.

Filtr Explore Scientific Orange No.21 (1,25″)
Wspomaga wykrycie ciemnych obszarów na planecie Mars. Można go również zastosować w obserwacjach Jowisza oraz Saturna aby wyostrzyć kontrast i wzbogacić szczegóły pierścieni oraz obszarów biegunowych. Filtr ten efektywnie zwiększa kontrast podczas prowadzenia obserwacji księżycowych.

Filtr Explore Scientific Light Yellow No.8 (1,25”)
Obserwując powierzchnię Księżyca przy wykorzystaniu tego filtra wzmocniony zostanie kontrast pomiędzy różnymi obszarami. To samo dotyczy planety Mars. Jowisz, przy użyciu filtra, umożliwi zobaczenie kontrastów pomiędzy pasami chmur i dużo więcej szczegółów. Teleskopami o średnicy 8” w warunkach dobrej widoczności będzie można dostrzec różne szczegóły Saturna.

Podstawowe cechy:

Zestaw filtrów barwnych do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 200mm (8″).
Filtry wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego
Wszystkie powierzchnie optyczne posiadają powłoki antyrefleksyjne
Obudowa filtrów z anodowanego na czarno aluminium
Gwint filtrowy na obu końcach (żeński/męski) w rozmiarze M28,5×0,6
Możliwość łączenia wielu filtrów

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Zestaw filtrów barwnych #4 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 200mm (8″)