Zestaw filtrów barwnych #3 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 150mm (6″)

209,00 

EAN: 4007922051635 SKU BRTL03102930 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Filtry barwne z zestawu #3 są zalecane do fotografowania Księżyca i planet przy wykorzystaniu teleskopów o średnicy powyżej 150 mm (6″).
Filtry planetarne Explore Scientific produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 1¼”. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint M28.5×0.6 zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach.
Działanie filtrów barwnych polega na redukcji ilości światła, które dociera do oka lub matrycy aparatu. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy a szczegóły obserwowanych obiektów stają się bardziej widoczne.

Zestaw #3 zawiera następujące filtry:

Filtr Explore Scientific Light blue No.82A (1,25”)
Kolor jasnoniebieski realnie wspomaga obserwację wysokich chmur na Marsie. Zdecydowanie poprawia kontrast tych obserwacji. Ciemnoczerwone struktury zostaną pokazane jeszcze ciemniej, więc jest to idealny filtr do oglądania dużych czerwonych obszarów na gazowej planecie Jowisz. Pierścienie Saturna zostaną lepiej zarysowane a struktury atmosfery Wenus będą jeszcze drobniejsze.

Filtr Explore Scientific Violet No.47 (1,25”)
Fioletowy filtr doskonale nadaje się do obserwacji Wenus. Widziane przez niego ciemne chmury wenusjańskiej atmosfery stają się jeszcze lepiej widoczne. Rozjaśnia on także też struktury pierścieni wokół Saturna. Im większa apertura i warunki obserwacji tym lepsze będą rezultaty obserwacji Merkurego.

Filtr Explore Scientific Light Red No.23A (1,25”)
Wykorzystując ten filtr eliminujemy z obrazów niebieskie i niebieskozielone światło. Dzięki temu doskonale nadaje się do obserwacji niebieskich obszarów Jowisza.
Poprawi także widoczność czap lodowych na Marsie. Pomocny jest także w obserwacjach Saturna

Filtr Explore Scientific Filter Yellow-Green No.11 (1,25”)
Oglądając powierzchnię Księżyca poprawie ulega kontrast pomiędzy poszczególnymi obszarami. To samo dotyczy planety Mars. Na ogromnej planecie Jowisz, przy użyciu filtra, można nawet zobaczyć wyraźnie zaznaczone  pasy chmur i dużo więcej szczegółów. Teleskopem o średnicy 8″ i w warunkach dobrej widoczności można nawet dostrzec różne szczegóły Saturna.

Podstawowe cechy:

Zestaw filtrów barwnych do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 150mm (6″).
Filtry wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego
Wszystkie powierzchnie optyczne posiadają powłoki antyrefleksyjne
Obudowa filtrów z anodowanego na czarno aluminium
Gwint filtrowy na obu końcach (żeński/męski) w rozmiarze M28,5×0,6
Możliwość łączenia wielu filtrów

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Zestaw filtrów barwnych #3 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 150mm (6″)

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.