Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) Mobile Porta

1 599,00 

EAN: 4955295399055 SKU VIXBRX000172 Categories , , Tag

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Ten prawie 3” achromatyczny refraktor VIXEN dostarczający ostre i pełne kontrastu obrazy gwiazd, Księżyca i planet. Achromatyczny układ soczewek teleskopu składający się z wypukłej soczewki ze szkła crown i wklęsłej flint redukuje aberracje chromatyczną i dostarcza jasne i stabilne obrazy. Wszystkie powierzchnie międzyfazowe (szkło-powietrze) układu optycznego są pokryte warstwami typu MC (Multi Coated) minimalizujących odbicia.
Ten łatwy w obsłudze refraktor z wysokiej jakości układem ogniskującym jest doskonałym wyborem dla początkujących i zaawansowanych miłośników astronomii.
Model f (A70Lf) zaprojektowany został w celu zapewnienia prostoty obsługi. Istotne elementy wyposażenia wykonane zostały z myślą o początkujących jak i zaawansowanych hobbistach tak, aby obsługa teleskopu była prosta i przyjemna.
Teleskop wyposażony jest w prosty i uniwersalny azymutalny montaż MOBILE PORTA. Umożliwia on łatwe, jednoczesne przesuwanie teleskopu w obu kierunkach poziomym i pionowym podczas ustalaniu właściwego położenia. Prosty mechanizm blokowania z regulowaną siłą docisku pozwala pewnie utrzymywać obie osie tubusu w pożądanej pozycji.
Montaż wyposażony jest w dwa pokrętła do dokładnego prowadzenia, które pozwalają na precyzyjny  ruch w obu kierunkach. Jest to szczególnie użyteczne podczas wyszukiwania i śledzenia obiektów na niebie. Uniwersalny dovetail doskonale zazębia się z głowicą montażu i umożliwia szybkie i pewne mocowania tuby optycznej.

Uniwersalne mocowanie tubusu zapewnia możliwość bezpiecznego umieszczania różnych tubusów optycznych.
Teleskop dedykowany zarówno do obserwacji nieba jak i obiektów naziemnych. Poręczny, lekki prosty w montażu, szybki do ustawienia doskonale nadaje się dla początkujących amatorów obserwacji.

Podstawowe dane montażu:

Materiał korpusu – aluminium
Ciężar montażu ze statywem – 2,5 kg
Nośność montażu – do 3,5 kg
Ilość zębów koła osi R.A. i Dec. – 90

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy 1¼”
Gwint dla T-ring – M42 mm
Szukacz – 6×24 mm
Nasadka kątowa (1¼”)
Okulary: PL20 mm, PL6,3 mm (1 ¼”)
Montaż: azymutalny MOBILE PORTA
Statyw: aluminiowy
Okrągły stolik na akcesoria

Dane techniczne

Waga 10 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,97

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

45x, 140x

Powiększenie użyteczne maksymalne

140x

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

5,0

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) Mobile Porta