Okular Explore Scientific 9mm (120 stopni), argon

4 999,00 

EAN: 4007922000794 SKU BRTL02189090 Categories , ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

 

Okular Explore Scientific o ogniskowej 9 mm charakteryzuje się niewiarygodnie dużym 120o polem widzenia. Zapewnia niezapomniane wrażenia z obserwacji, które nawet przekraczają oczekiwania najbardziej wymagających astronomów-amatorów.
Podczas obserwacji możesz zapomnieć, że patrzysz przez teleskop, obiekty głębokiego nieba będziesz widział tak jakbyś był w kosmosie.
Układ optyczny okularu zestawiony został z 12 soczewek w 8 grupach, wykonanych ze specjalnie dobranych rodzajów szkła typu flint, crown z dodatkiem lantanu. Takie wykonanie sprawia, że aberracja chromatyczna została skorygowana w znacznym stopniu.
Specjalne powłoki EDMTM (Enhanced Multilayer Deposition) na powierzchniach elementów optycznych zwiększają transmisję światła.
Hermetyczna konstrukcja korpusu oraz napełnienie układu optycznego argonem zapewnia niezmienność parametrów przez wiele lat użytkowania oraz 30 minutową wodoodporność na głębokości 1m.

Wypełnienie układu argonem w miejsce dotychczas stosowanego azotu zmniejsza ulatnianie i dyfuzję gazu przez uszczelnienia, eliminuje zmiany parametrów optycznych w rezultacie reakcji chemicznych oraz amortyzuje wpływ zmian temperatury na parametry optyczne.

Wodoszczelny, wodoodporny i napełniony argonem układ soczewek pozwala cieszyć się pełną ostrością obrazów w całym polu widzenia oraz rzeczywiście punktowymi obrazami gwiazd.

 

Dane techniczne

Waga 2,0 kg
Ogniskowa [mm]

Ilość soczewek

12

Typ powłok

EMD

Pole widzenia [stopni]

Odstęp źrenicy [mm]

12,5

Średnica obsady [mm]

2"

Gwint filtrowy

M42x0,75

Waga [g]

1300

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Okular Explore Scientific 9mm (120 stopni), argon