Złączka okularowa 2″ samocentrująca z mechanizmem zaciskowym, 50mm – GSO

99,00 

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Złączka okularowa GSO 50mm wykonana została z wysokiej klasy aluminium i przystosowana jest do dwucalowych wyciągów okularowych. Zapewnia ona zwiększenie zakresu ogniskowania układu optycznego instrumentu o 50mm. Dzięki temu możliwe będzie stosowanie okularów oraz innych akcesoriów dla których długość tubusu teleskopu nie była wystarczająca. Powierzchnia wewnętrzna złączki została wyczerniona i zmatowiona w celu wyeliminowania odblasków i zwiększenia kontrastu. Gwint złączki pozwala na zastosowanie filtrów dwucalowych.

Konstrukcja układu mocowania okularu zapewnia precyzyjne ustawienie mocowanych akcesoriów idealnie w osi optycznej teleskopu.

Standardowe złączki oparte na mocowaniu akcesoriów za pomocą śrub lub pierścieni typu clamping ring nie zapewniają powtarzalnego mocowania. Za każdym razem ustawienie okularu lub kamery będzie trochę inne, skutkujące odmiennym ustawieniem w stosunku do osi układu optycznego. Jest to szczególnie istotne w przypadku krótkoogniskowych teleskopów o dużej światłosile.

Samocentrujący z mechanizmem zaciskowym układ mocowania złączki rozwiązuje więc problemy standardowych systemów mocowania. Podczas wymiany akcesoriów pozostają one zamocowane w identycznym położeniu bez przesunięć w którąkolwiek stronę.

Podstawowe parametry:

Średnica mocowania 2″
Gwint filtrowy M48x0,75 (do filtrów 2″)
Zwiększenie zakresu ogniskowania – 50mm
Zaciskowy i samocentrujący układ mocowania akcesoriów
Waga – 117g

Dane techniczne

Waga 1,0 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Złączka okularowa 2″ samocentrująca z mechanizmem zaciskowym, 50mm – GSO

W dniu 9 czerwca nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.