Zestaw filtrów barwnych #1 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 50mm (2″)

209,00 

EAN: 4007922051611 SKU BRTL03102910 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Filtry barwne z zestawu #1 są zalecane do fotografowania Księżyca i planet przy wykorzystaniu teleskopów o średnicy powyżej 50 mm (2″).
Filtry planetarne Explore Scientific produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 1¼”. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint M28.5×0.6 zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach.
Działanie filtrów barwnych polega na redukcji ilości światła, które dociera do oka lub matrycy aparatu. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy a szczegóły obserwowanych obiektów stają się bardziej widoczne.

Zestaw #1 zawiera następujące filtry:

Filtr Explore Scientific Light Yellow No.8 (1,25”)
Obserwując powierzchnię Księżyca przy wykorzystaniu tego filtra wzmocniony zostanie kontrast pomiędzy różnymi obszarami. To samo dotyczy planety Mars. Jowisz, przy użyciu filtra, umożliwi zobaczenie kontrastów pomiędzy pasami chmur i dużo więcej szczegółów. Teleskopami o średnicy 8” w warunkach dobrej widoczności będzie można dostrzec różne szczegóły Saturna.

 Filtr Explore Scientific Orange No.21 (1,25″)
Wspomaga wykrycie ciemnych obszarów na planecie Mars. Można go również zastosować w obserwacjach Jowisza oraz Saturna aby wyostrzyć kontrast i wzbogacić szczegóły pierścieni oraz obszarów biegunowych. Filtr ten efektywnie zwiększa kontrast podczas prowadzenia obserwacji księżycowych.

Filtr Explore Scientific Blue No.80A (1,25″)
Kolor jasnoniebieski naprawdę zapewnia lepsze rezultaty w obserwacji wysokich chmur na Marsie. Poprawia się kontrast. Ciemnoczerwone struktury zostaną pokazane jeszcze ciemniej, więc jest to idealny filtr do oglądania czerwonych detali na gazowej planecie Jowisz.
Szczególnie polecany do studiowania szczegółów Jowisza oraz Saturna. Wzmacnia kontrast wstęg chmur Jowisza, jak również szczegóły jego Wielkiej Czerwonej Plamy oraz pierścieni Saturna.

Filtr Explore Scientific szary ND.0.9 (1,25″)
Filtr o neutralnej gęstości przepuszcza światło w całym spektrum widzialnym. Służy jako doskonały filtr redukujący odblaski i jasność podczas obserwacji Księżyca za pomocą dowolnego teleskopu o aperturze 4″(102 mm) i większej. Filtr ND96 może być również stosowany przy rozdzielaniu bliskich gwiazd podwójnych, gdy jedna z nich znacznie przewyższa drugą pod względem jasności.

Podstawowe cechy:

Zestaw filtrów barwnych do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 50mm (2″).
Filtry wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego
Wszystkie powierzchnie optyczne posiadają powłoki antyrefleksyjne
Obudowa filtrów z anodowanego na czarno aluminium
Gwint filtrowy na obu końcach (żeński/męski) w rozmiarze M28,5×0,6
Możliwość łączenia wielu filtrów

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Zestaw filtrów barwnych #1 Explore Scientific do księżyca i planet dla teleskopów o średnicy powyżej 50mm (2″)

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.