Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) OTA

799,00 

EAN: 4955295260201 SKU VIXBRX000321 Categories , , , Tag

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Ten prawie 3” achromatyczny refraktor VIXEN dostarcza ostre i pełne kontrastu obrazy gwiazd, Księżyca i planet. Achromatyczny układ soczewek teleskopu składający się z wypukłej soczewki ze szkła crown i wklęsłej flint redukuje aberracje chromatyczną i zapewnia jasne i stabilne obrazy. Wszystkie powierzchnie międzyfazowe (szkło-powietrze) układu optycznego są pokryte warstwami typu MC (Multi Coated) minimalizujących odbicia.
Łatwy w obsłudze refraktor z wysokiej jakości układem ogniskującym jest doskonałym wyborem dla początkujących i zaawansowanych miłośników astronomii.
Model f (A70Lf) zaprojektowany został w celu zapewnienia prostoty obsługi. Istotne elementy wyposażenia wykonane zostały z myślą o początkujących jak i zaawansowanych hobbistach tak, aby obsługa teleskopu była prosta i przyjemna.
Na wyposażeniu teleskopu znajdują się niezbędne akcesoria pozwalające na natychmiastowe rozpoczęcie obserwacji i umożliwiające wykorzystanie możliwości obserwacyjnych teleskopu. Korpusy okularów, nasadki kątowej i przedłużki wyciągu wykonane zostały z metalu dzięki czemu nie są narażone na uszkodzenia i pozwalają na wieloletnie użytkowanie.
Pryzmatyczna nasadka kątowa zapewnia prawidłowo zorientowany ziemski obraz dzięki temu teleskop można wykorzystać jako lunetę w obserwacjach naziemnych.
Tuleja wyciągu zakończona została gwintem M42x1 pozwala na mocowanie aparatów typu DSLR eliminując konieczność zakupu dodatkowych akcesoriów.
Metalowe obejmy tubusu połączone standardowym dovetailem umożliwiają mocowanie tubusu na typowych montażach astronomicznych.

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy 1¼” z gwintem T2 (M42x1)
Przedłużka wyciągu
Szukacz: 6×24 mm
Nasadka kątowa pryzmatyczna (1¼”)
Okulary: PL20 mm, PL6,3 mm (1 ¼”)

Dane techniczne

Waga 5 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,97

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

45x, 140x

Powiększenie użyteczne maksymalne

140x

Długość tubusu [mm]

860

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

2,3

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) OTA

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.