Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) NANO

1 299,00 

EAN: 4955295359905 SKU VIXBRX0001722-1 Categories , , Tag

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Ten prawie 3” achromatyczny refraktor VIXEN dostarcza ostre i pełne kontrastu obrazy gwiazd, Księżyca i planet. Achromatyczny układ soczewek teleskopu składający się z wypukłej soczewki ze szkła crown i wklęsłej flint redukuje aberracje chromatyczną i zapewnia jasne i stabilne obrazy. Wszystkie powierzchnie międzyfazowe (szkło-powietrze) układu optycznego są pokryte warstwami typu MC (Multi Coated) minimalizujących odbicia.
Łatwy w obsłudze refraktor z wysokiej jakości układem ogniskującym jest doskonałym wyborem dla początkujących i zaawansowanych miłośników astronomii.
Model f (A70Lf) zaprojektowany został w celu zapewnienia prostoty obsługi. Istotne elementy wyposażenia wykonane zostały z myślą o początkujących jak i zaawansowanych hobbistach tak, aby obsługa teleskopu była prosta i przyjemna.
Na wyposażeniu teleskopu znajdują się niezbędne akcesoria pozwalające na natychmiastowe rozpoczęcie obserwacji i umożliwiające wykorzystanie możliwości obserwacyjnych teleskopu. Korpusy okularów, nasadki kątowej i przedłużki wyciągu wykonane zostały z metalu dzięki czemu nie są narażone na uszkodzenia i pozwalają na wieloletnie użytkowanie.
Pryzmatyczna nasadka kątowa zapewnia prawidłowo zorientowany ziemski obraz dzięki temu teleskop można wykorzystać jako lunetę w obserwacjach naziemnych.
Tuleja wyciągu zakończona została gwintem M42x1 pozwala na mocowanie aparatów typu DSLR eliminując konieczność zakupu dodatkowych akcesoriów.
Teleskop wyposażony jest w prosty i uniwersalny azymutalny montaż NANO. Umożliwia przesuwanie teleskopu w obu kierunkach poziomym i pionowym podczas ustalaniu właściwego położenia. Uniwersalne gniazdo mocowania tubusu na montażu zapewnia możliwość bezpiecznego umieszczania różnych tubusów optycznych.
Teleskop dedykowany zarówno do obserwacji nieba jak i obiektów naziemnych. Poręczny, lekki prosty w montażu, szybki do ustawienia doskonale nadaje się dla początkujących amatorów obserwacji.

Podstawowe dane montażu:

Materiał głowicy: aluminium
Rękojeść do przesuwania
Statyw ze stali nierdzewnej, z regulacją wysokości
Waga montażu ze statywem: 3,4 kg
Nośność montażu: do 3,5 kg

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy 1¼” z gwintem T2 (M42x1)
Przedłużka wyciągu
Szukacz: 6×24 mm
Nasadka kątowa pryzmatyczna (1¼”)
Okulary: PL20 mm, PL6,3 mm (1 ¼”)
Montaż: azymutalny NANO
Statyw: stalowy
Stolik na akcesoria

Dane techniczne

Waga 10 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

1,97

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

45x, 140x

Powiększenie użyteczne maksymalne

140x

Długość tubusu [mm]

860

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

6,0

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop VIXEN A70Lf (70/900) NANO

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.