Teleskop Meade 14″ LX200ACF Advanced Coma Free

43 999,00 

SKU BRTL01272500 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Teleskop LX200ACF firmy Meade to nowa klasa teleskopów wyposażonych w zaawansowany, wolny od komy system optyczny podobny do zastosowanego przez NASA przy projektowanie teleskopu Hubble’a. Dedykowany jest on dla wymagających miłośników astronomii jak i astronomów profesjonalistów. Teleskop ten to również doskonały instrument do prowadzenia obserwacji naziemnych zapewniający wysoką rozdzielczość uzyskanych obrazów.

UKŁAD OPTYCZNY instrumentu zbudowany jest z hiperbolicznego lustra połączonego z lustrem głównym układem korygującym. Unikalny, bez użycia wsporników sposób mocowania zwierciadła II stopnia zapewnia większy kontrast i rozdzielczość w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Wewnętrzne, komputerowo zaprojektowane przesłony, zmniejszają wewnętrzne odbicia podnosząc dodatkowo kontrast. Wszystkie teleskopy tej serii mają powierzchnie optyczne powleczone powłokami UHTC które w stosunku do standardowych typów powłok zwiększają transmisję światła aż o 20%. Dzięki temu obrazy obiektów takich jak gwiazdy, galaktyki i mgławice będą znacznie jaśniejsze. Zastosowane metody korekcyjne tworzą zamknięty układ oraz eliminują astygmatyzm charakterystyczny dla klasycznych teleskopów. LX200ACF łączy w sobie cechy ze znanej serii teleskopów LX400ACF, od których różni się parametrem światłosiły. Dzięki temu uzyskano profesjonalny instrument optyczny za ceną dużo niższą od oferowanych dotychczas.

GPS – system umożliwiający automatyczne poziomowanie, oraz precyzyjne ustawienie osi montażu z biegunem nieba. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, a teleskop samoczynnie ustali swoje współrzędne i czas, następnie znajdzie północ i zestroi się z osią bieguna nieba.

AutoStar II – Teleskopy serii LX200ACF wyposażone zostały w elektroniczny system kontroli, który umożliwia dostęp do własnej bazy ponad 145,000 obiektów. Obiekty bazy pogrupowane są według kategorii (gwiazdy, planety, obiekty głębokiego nieba, obiekty z katalogów Messiera, NGC). Główne kategorie mają przypisane przyciski szybkiego dostępu. AutoStar II umożliwia również obserwację satelitów oraz komet przez automatyczne kierowanie położenia teleskopu pozwalające utrzymać obiekt w centrum pola widzenia. Jest to trudne wyzwanie przy manualnej obsłudze teleskopu. Bazę danych programu AutoStar II można bez dodatkowych kosztów aktualizować poprzez stronę internetową meade.com. Dzięki uaktualnieniom zasób obiektów które teleskop odnajduje automatycznie stale wzrasta. Można w ten sposób obserwować np. nowo odkryte obiekty! Obsługa AutoStar II jest prosta i intuicyjna.

POWIĘKSZONE ZWIERCIADŁO GŁÓWNE – Meade produkuje zwierciadła główne o średnicy większej niż wymienia się to w specyfikacji (np. średnica zwierciadła głównego 8″ LX200-ACF ma w rzeczywistości rozmiar 8,25″). Te dodatkowe 1/4″ daje większą powierzchnię, umożliwiającą lepsze wykorzystanie pola widzenia w porównaniu do konkurencyjnych teleskopów.

SMART MOUNT – INTELIGENTNY MONTAŻ – stale koryguje właściwe nakierowanie teleskopu. Każdorazowo, gdy obiekt obserwacji jest “namierzony” współrzędne określające jego położenie są na bieżąco aktualizowane. Montaż ten jest kompatybilny z mechanizmami regulacji ustawienia równikowego i azymutalnego.

SMART DRIVE – system odpowiedzialny za trwałą korekcję błędu śledzenia obu osi (PPEC). To doskonały system mający swoje zastosowanie w profesjonalnej astrofotografii, zwłaszcza podczas wykonywania długich ekspozycji czasowych.

STATYW – zastosowany w serii teleskopów LX200ACF superstabilny statyw zapewnia dużą sztywność układu. Jest on wykonany z najwyższej jakości stali zapewniającej trwałość i żywotność.

Wyposażenie teleskopu:

Nasadka kątowa (1,25″)
Okular Super Plossl 26mm (1,25″)
Szukacz 8×50
System SMART DRIVE
System GoTo
System GPS

Teleskop używany, proszę o kontakt przed zakupem.

Dane techniczne

System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,32

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie wynikające z wyposażenia

137x

Powiększenie użyteczne maksymalne

850x

Kolor tubusu

granatowy

Typ montażu

Waga [kg]

670

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop Meade 14″ LX200ACF Advanced Coma Free

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.