Teleskop Explore Scientific MN-152/731 David H. Levy Comet Hunter OTA

5 399,00 

EAN: 4007922154251 SKU BRTL48527400 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Teleskop MN-152/731 zaprojektowany przez Davida H. Levy’ego i Scotta Robertsa spełnia wymagania stawiane uniwersalnemu teleskopowi do obserwacji wizualnych przy małych i dużych powiększeniach oraz do astrofotografii.
David H. Levy (odkrywca wielu komet) i Scott Roberts (założyciel Explore Scientific) postanowili stworzyć teleskop dla poważnego, początkującego obserwatora obiektów nieba oraz początkującego i zaawansowanego astrofotografa. W rezultacie powstał teleskop Explore Scientific MN-152/731 David H. Levy Comet Hunter o szerokim polu widzenia, oparty na systemie optycznym Maksutov-Newton umieszczonym w tubusie z włókna węglowego, wyposażony w doskonałej jakości dwubiegowy wyciąg okularowy i duży optyczny szukacz.

Specjalna wiadomość od Davida Levy’ego – do pobrania

Teleskop Maksutow-Newton to teleskop w systemie Newtona z parabolicznym zwierciadłem i dodatkową meniskową soczewką w przedniej części tubusu, która w znacznym stopniu eliminuje aberrację sferyczną lustra głównego.
Tak zmodyfikowany newton cieszy się uznaniem wśród astronomów także ze względu znacznie zredukowaną komę, astygmatyzm, krzywiznę obrazu oraz współczynnik zacienienia w porównaniu do tradycyjnego systemu zwierciadlanego.

Maksutow – Newtonian to także doskonała, a znacznie tańsza alternatywa systemów apochromatycznych.
To także niezastąpiony instrument do wykonywania zdjęć charakteryzujących się wysokim kontrastem, dobrą ostrością brzegową oraz płaskim polem. Światłosiła o wartości 5 pozwala na wykonywanie dobrych zdjęć przy krótkich czasach naświetlania.

Niskoprofilowy o średnicy 2″ wyciąg Crayforda znacznie redukuje winetowanie obrazu, zaś podwójny system ustawienia ostrości o przełożeniu 1:10 pozwala na idealne ogniskowanie układu.

Zastosowanie w konstrukcji tubusu odpornego a jednocześnie lekkiego włókna węglowego o doskonałej charakterystyce cieplnej uniezależnia zmiany jej wymiarów od aktualnych warunków otoczenia.

Wyposażenie:

  • Okular ES 30mm, LER (52o) argon, 1,25″
  • Wyciąg okularowy: 2” z redukcją na 1,25″
  • Podwójny system ogniskowania o przełożeniu 1:10
  • Szukacz podświetlany: 8×50
  • Odrośnik

Dane techniczne

Waga 14,0 kg
System optyczny

Średnica [mm]

Ogniskowa [mm]

Światłosiła

Zdolność rozdzielcza ["]

0,77

Maksymalny zasięg [mag]

Powiększenie użyteczne maksymalne

300x

Powiększenie wynikające z wyposażenia

24x

Długość tubusu [mm]

825

Kolor tubusu

grafitowy

Typ montażu

Waga [kg]

7,9

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop Explore Scientific MN-152/731 David H. Levy Comet Hunter OTA