Teleskop Bresser MC-127/1900 MESSIER / EXOS2 GoTo

5 699,00 

EAN: 4007922009421 SKU BRTL47271990-1 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

NOWOŚĆ:

Teraz na wyposażeniu teleskopu znajduje się wysokiej jakości filtr słoneczny służący do bezpiecznej obserwacji plam słonecznych, zaćmień i tranzytu planet.

Teleskop Messier MC-127/1900 EXOS2 GoTo to kompletny system zapewniający perfekcyjne warunki do rozpoczęcia przygody z astronomią. Ten mobilny o pokaźnej ogniskowej teleskop to doskonały wybór dla miłośników astronomii, których zainteresowania koncentrują się na obserwacjach księżyca i planet.

Doskonała uniwersalna konstrukcja wykorzystująca zalety zarówno reflektorów jak i refraktorów zapewnia, że jest to także instrumentdo obserwacji odległych obiektów o małej jasności oraz do astrofotografii. Teleskopy wyposażone w ten system optyczny są także z powodzeniem wykorzystywane do obserwacji naziemnych oraz jako obiektywy fotograficzne.

Najlepszy katadioptryczny projekt układu optycznego typu Maksutov-Cassegrain zapewnia ostre, klarowne, wysoko kontrastowe obrazy o szerokim polu widzenia. Układ optyczny teleskopu zestawiono ze sferycznego lustra z soczewką meniskową, zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku kierującego obraz do okularu. Teleskop charakteryzuje się zredukowaną komą oraz jedynie resztkową aberracją chromatyczną.

Zamknięta konstrukcja tubusu ogranicza występowanie prądów powietrza obniżających ostrość oraz chroniąc zwierciadła przed zakurzeniem

Teleskop osadzono na stabilnym o wysokiej precyzji montażu EXOS2 GoTo (EQ-5) zapewniającym bardzo dokładne śledzenie obiektów dla celów obserwacyjnych, jak również astrograficznych. Montaż wyposażono w precyzyjne urządzenia systemu elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów StarTracker GoTo. Niezależny ruch w osi RA i Dec odbywa się płynnie i bez wysiłku dzięki czterem precyzyjnym stalowym łożyskom. Perfekcyjne przekładnie ślimakowe umożliwiają obracanie się teleskopu i precyzyjne śledzenie obiektów. 9 zakresów prędkości pozwala na szybkie przemieszczanie teleskopu.
Precyzyjne celowanie, dzięki opatentowanemu systemowi HPP (High-Precision Painting) pozwala odnajdywać i utrzymywać obiekty w środku pola widzenia, gwarantując możliwość maksymalnego powiększenia.

Elektrycznie zasilanie 8 bateriami typu D lub poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej albo z pomocą zasilacza umożliwia wybór optymalnego źródła w zależności od okoliczności. Montaż przeznaczony jest dla wymagających obserwatorów.

Zestaw zawiera system GoTo z bazą 100 obiektów umożliwia łatwe wyszukiwanie oraz śledzenie obiektów niebieskich planet, gwiazd, galaktyk i satelitów. Sterownik StarTracker posiada w swojej bazie trasy atrakcyjnych wycieczek. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik może być aktualizowany.
Solidna konstrukcja, doskonałe wykończenie montażu w połączeniu ze stabilnym statywem umożliwia prowadzenie obserwacji wizualnych oraz fotografowanie.

Podstawowe właściwości.

Układ optyczny:
– katadioptryczna konstrukcja wykorzystująca zalety reflektorów i refraktorów
– zamknięta konstrukcja zapewnia trwałość układu optycznego

Mocowanie układu optycznego:
– dovetail wyposażony w szynę ze stali nierdzewnej zapewniającej pewne mocowanie tubusu w głowicy montażu i zwiększające trwałość dovetaila

Wyciąg okularowy:
– rozmiar 1,25″
– wysoka czułość i precyzja ogniskowania

Montaż:
– sztywny, precyzyjny montaż
– lunetka biegunowa
– precyzyjne przekładnie
– łożyska kulkowe w obu osiach poprawiają płynność ruchu i trwałość układu
– napęd dwu osiowy z pilotem
– system GOTO StarTracker z bazą ponad 100 obiektów
-półka na akcesoria
– przeciwwaga – 4,5kg
– oprogramowanie – Bresser
– zasilanie – 12V 8 baterii typu D
– udźwig do 13 kg

Statyw:
– stabilne nogi stalowe o średnicy 1,5″ o regulowanej wysokości
– metalowa głowica statywu
– solidna, metalowa półka na akcesoria

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy – 1¼”
Nasadka kątowa lustrzana 90o (1¼”)
Okular SP 26mm (1¼”), 52o pole widzenia
Lunetka celownicza – Red Dot Finder
Montaż – EXOS2 GoTo (EQ-5)
Lunetka biegunowa
Statyw z rur stalowych 1,5″
Obrotowa mapa nieba
Płyta CD z mapą nieba

Dane techniczne

System optyczny

Średnica [mm]

Światłosiła

Ogniskowa [mm]

Zdolność rozdzielcza ["]

1,1

Powiększenie wynikające z wyposażenia

73x

Powiększenie użyteczne maksymalne

250x

Długość tubusu [mm]

340

Kolor tubusu

biały

Typ montażu

Waga [kg]

280

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Teleskop Bresser MC-127/1900 MESSIER / EXOS2 GoTo