Montaż ExploreScientific iEXOS-100 PMC-Eight GOTO

2 199,00 

EAN: 4007922058580 SKU BRTL04561000 Categories ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Explore Scientific iEXOS-100 PMC-Eight GoTo (Precision Motion Controller) z elektroniką PMC-Eight to wyjątkowa i specjalistyczna platforma wyposażona w adapter typu Vixen dostosowana do małych teleskopów lub aparatów.
Elektronika zawiera również port autoguidera (wejście ST4) i jest kompatybilna z platformami ASCOM oraz programami, które obsługują ASCOM.
iEXOS-100 wykorzystuje sprawdzoną niemiecką konstrukcję równikową, precyzyjne sterowanie ruchem PMC-Eight„˘ firmy Scientific zapewniając tym samym możliwość bezbłędnego poruszania się po niebie i śledzenia obiektów nocnego nieba. Taka kombinacja pozwala na prowadzenie obserwacji oraz fotografowanie w przystępnej cenie.

PMC-Eight obsługiwane jest przy pomocy darmowych aplikacji dla systemów Windows, Android i iOS, programów astro zgodnych z ASCOM umożliwiając sterowanie teleskopem z odległości kilku stóp lub poprzez połączenie komputerem z łączem internetowym z praktycznie dowolnego miejsca na świecie.
Oparcie montażu na konstrukcji równikowej zapewnia precyzję śledzenia i utrzymywanie obiektu w okularze przez długi czas. W przypadku aparatów fotograficznych taka konstrukcja pomaga uniknąć typowych pułapek astrofotografii takich jak rotacja pola. Zanim będziesz mógł śledzić obiekt musisz go zlokalizować na rozległym obszarze ciemnego nieba. iEXOS-100 dostarcza szereg astronomicznych narzędzi, który eliminują frustrację podczas poruszania się po nocnym niebie.

Ten zintegrowany system PMC-Eight„˘ Explore Scientific wykorzystujący osiem procesorów, które działają niezależnie od siebie i koncentrują się na zdefiniowanych funkcjach, wykracza poza standardowy procesor przemysłowy. Przekazanie zadań między procesorami skutkuje systemem, który oferuje doskonałą szybkość reakcji, wydajność, niezawodność, brak zakłóceń oraz precyzję śledzenia.
Pomimo, że jest to układ wewnętrznie skomplikowany sama obsługa przy pomocy własnego tabletu Apple, Android lub Windows z aplikacją ExploreStars jest intuicyjna i ułatwia procedury ustawienia i kalibracji, odnajdowania obiektów oraz ich śledzenie. Aplikacja dostarcza także informacji na temat tysięcy obiektów znajdujących się w bazie.

Podstawowe funkcje programu ExploreStars OpenGoto® są takie same jak innych montaży dostępnych na rynku. ExploreStars to bezpłatna aplikacja do pobrania z magazynu aplikacji Microsoft App umożliwiająca kalibrację oraz automatyczną lokalizację ponad 70 gwiazd, obiektów z katalogu Messiera i obiektów układu słonecznego.
Interfejs użytkownika oparty jest na klasycznym cztero przyciskowym układzie pozwalającym na prowadzenie, centrowanie, przesuwanie teleskopu przez dotykanie ekranu tabletu lub telefonu.
Rozwijane menu zapewnia dostęp do: intuicyjnych procedur kalibracji na 2 lub 3 gwiazdy, różnych katalogów z obiektami, wycieczek z przewodnikiem po najciekawszych obiektach nocy, przycisku synchronizacji, trybu parkowania montażu, funkcja wyszukiwania i ekranu wprowadzania współrzędnych.
Przyciski numeryczne umożliwiają wybór prędkości przesuwu teleskopu umieszczonego na montażu.
Do dyspozycji prędkość gwiazdowa, słoneczna, księżycowa oraz prędkość zdefiniowana przez użytkownika.
Dodatkowe funkcje programu niedostępne w większości innych montaży pozwalają między innymi na pisanie własnego kodu i zaimportowanie go do tego oprogramowania.
Funkcje te pozwalają na tworzenie własnych list obiektów oraz obiektów do fotografowania.

Sam montaż iEXOS-100 wyposażono we wszelkie udogodnienia pozwalające na proste przygotowanie do użytkowania i późniejszą obsługę.
Montaż został wyposażony w blokady ruchu, które pozwolą szybko zmienić położenie teleskopu z jednej strony na drugą oraz pokrętło wysokości do płynnej regulacji wysokości. Podstawa montażowa zawiera przelotowy otwór, który pozwala użytkownikom z grubsza dopasować ustawienie na Gwiazdę Polarną. Statyw wyposażono w poziomicę, przydatną podczas jego ustawiania. Inne udogodnienia obejmują mocowanie zasobnika na baterie, dwie przeciwwagi 1 kg do wyważania i świecące w ciemności znaczniki w niektórych punktach montażu i statywu ułatwiające obsługę w ciemności,

Podstawowe cechy:
– unikalny system PMC-8 Open Goto
– sterowanie z komputera, tabletu lub smartfona (8″ i więcej)
– multiprocessor Micro Controller z 8 procesorami
– port autoguidera kompatybilny z ST-4
– zgodność z programami INDI i ASCOM do automatyzacji obserwatorium, wspiera także Pulse-Guiding
– możliwość dopisania własnego kodu i zaimportowania go do tego oprogramowania
– program ExploreStars OpenGoto do pobrania z platformy APP (Apple, Android, Windows)
– intuicyjny i praktyczny w pełni graficzny interfejs użytkownika
– klasyczny czteroprzyciskowy układ do centrowania i przesuwu obsługiwany dotykowo
– automatyczny pobór daty i współrzędnych geograficznych po odpowiednim sparametryzowaniu komputera, tabletu, smartfona
– intuicyjna procedura kalibracji na 2-gwiazdy lub 3-gwiazdy
– informacje nt. tysięcy obiektów nieba
– port miniUSB do przewodowego połączenia z komputerem
– bardzo dokładny i cichy system napędu pasowego
– silniki krokowe z precyzyjnymi przekładniami
– precyzyjny i bezgłośny napęd za pomocą paska klinowego
– mocowanie teleskopów wyposażonych w dovetal w standardzie Vixen
– przelotowy otwór w montażu umożliwiający zgrubne ustawienie na gwiazdę polarną
– proste blokowanie i odblokowywanie ruchu dla każdej osi
– oznaczenia na montażu i statywie świecące w ciemności
– nośność do 7 kg
– waga głowicy montażu: 4 kg
– waga przeciwwag: 2 kg
– waga statywu: 2,5 kg

Wyposażenie:
– montaż iEXOS-100 z systemem GoTo
– statyw stalowy z poziomicą
– przeciwwaga 1,0 kg, 2szt
– zasobnik na 8 szt. baterii typu C
– Ethernet 10/100 z pełną funkcją IP
– przewody do połączeń

Wymagania sprzętowe dla smartfona, tabletu, notebooka:
– przekątna wyświetlacza: min. 8″, zalecane 10″
– system operacyjny: Windows 8.1, Windows 10, iOS, Android 4.4 lub wyższy
– gniazdo na kartę SD/microSD

Dane techniczne

Waga 18 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Montaż ExploreScientific iEXOS-100 PMC-Eight GOTO