MONTAŻ EXOS2 GoTo MESSIER + STATYW ST-2

3 999,00 

EAN: 4007922007786 SKU BRTL49643500-1 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Montaż astronomiczny EXOS2 Bresser jest wysoce precyzyjnym montażem zapewniającym bardzo dokładne śledzenie obiektów dla celów obserwacyjnych, jak również astrograficznych. Jego solidny statyw oparty jest na regulowanych stalowych nogach doskonale tłumiących drgania podłoża. W zależności od długości zamontowanego instrumentu obserwacyjnego zapewnia on nośność do 13 kg. Konstrukcja ta pozwala na umieszczenie na EXOS2 teleskopów typu refraktor o aperturze do 152mm oraz teleskopów lustrzanych o aperturze do 203mm.

Montaż EXOS2 to zmodernizowana wersja montażu MON2. Odpowiednik montażu EQ-5.

Montaż wyposażono w precyzyjne urządzenia systemu elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów StarTracker GoTo. Niezależny ruch w osi RA i Dec odbywa się płynnie i bez wysiłku dzięki czterem precyzyjnym stalowym łożyskom. Perfekcyjne przekładnie ślimakowe umożliwiają obracanie się teleskopu i precyzyjne śledzenie obiektów. 9 zakresów prędkości pozwala na szybkie przemieszczanie teleskopu.
Precyzyjne celowanie, dzięki opatentowanemu systemowi HPP (High-Precision Painting) pozwala odnajdywać i utrzymywać obiekty w środku pola widzenia, gwarantując możliwość maksymalnego powiększenia.
Elektrycznie zasilanie 8 bateriami typu D lub poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej albo z pomocą zasilacza umożliwia wybór optymalnego źródła w zależności od okoliczności. Montaż przeznaczony jest dla wymagających obserwatorów.
Zestaw zawiera system GoTo z bazą 100.000 obiektów umożliwia łatwe wyszukiwanie oraz śledzenie obiektów niebieskich planet, gwiazd, galaktyk i satelitów. Sterownik StarTracker posiada w swojej bazie trasy atrakcyjnych wycieczek. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik może być aktualizowany.

Solidna konstrukcja, doskonałe wykończenie montażu w połączeniu ze stabilnym statywem umożliwia prowadzenie obserwacji wizualnych oraz fotografowanie.

Podstawowe dane montażu:
Montaż EQ – sztywny, precyzyjny montaż równikowy (equatorialny) ze zintegrowaną poziomicą
Łożyska kulkowe w obu osiach poprawiają płynność ruchu i trwałość układu
Napęd dwu osiowy z pilotem
System GOTO StarTracker z bazą ponad 100.000 obiektów
Lunetka biegunowa
Półka na akcesoria
Przeciwwaga – 4,5 kg
Oprogramowanie – Bresser
Zasilanie – 12V 8 baterii typu D
Udźwig do 13 kg

Podstawowe dane statywu:
– stabilne nogi stalowe o średnicy 1,5″ o regulowanej wysokości
– metalowa głowica statywu
– solidna, metalowa półka na akcesoria

Dane techniczne

Waga 24 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

MONTAŻ EXOS2 GoTo MESSIER + STATYW ST-2