MONTAŻ AZYMUTALNY JEDNORAMIENNY ZE STATYWEM BRESSER

1 299,00 

EAN: 4007922052052 SKU BRTL49641500 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Montaż azymutalny Bresser jest solidnym i stabilnym sposobem na zamocowanie i operowanie teleskopem. Zapewnia udźwig instrumentów do 8kg. Szczególnie rekomendowany jest dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów astronomii oraz obserwatorów przyrody.

Proste nakierowywanie i ruch za obiektami

Montaż ten oferuje dwa tryby poruszania instrumentem optycznym. Odpowiednio dobrane łożyska pozwalają na zmianę położenia instrumentów optycznych poprzez nacisk bez konieczności stosowania blokad i innych typów sterowania.

Przekładnie ślimakowe pozwalają na precyzyjne przemieszczanie za obserwowanymi obiektami poprzez zmianę położenia w obu osiach. Ruch ten odbywa się poprzez ręczne operowanie pokrętłami. Nie trzeba przy tym przechodzić z jednego trybu poruszania do drugiego, możliwe jest zastosowanie obu jednocześnie.

Możliwość regulacji mocowania głowicy statywu w zakresie 45 stopni do przodu i do tyłu zapewnia więcej przestrzeni i obserwacje obiektów znajdujących się w zenicie.

Uniwersalne i proste mocowanie instrumentu optycznego

Montaż azymutalny Bresser zapewnia proste mocowanie i kompatybilność z większością dostępnych na rynku szyn typu dovetail. Na szynach tego typu można również umieścić instrumenty optyczne do obserwacji ptaków takie jak np. lunety obserwacyjne oraz sprzęt fotograficzny. Łatwy w obsłudze mechanizm zwalniający szynę pozwala na szybką wymianę sprzętu. Zapewnia on również szybką korektę położenia instrumentów optycznych celem ustanowienia środka ciężkości.

Stabilny o regulowanej wysokości statyw

Montaż azymutalny Bresser osadzono na sztywnym statywie polowym o regulowanej wysokości stalowych nóg w zakresie od 75cm do 125cm i o średnicy 1,5″. Statyw wyposażono w rozpórkę nóg będącą jednocześnie stolikiem na akcesoria.

Proste ustawianie i obsługa

Montaż azymutalny Bresser został zaprojektowany głównie z myślą o obserwacjach astronomicznych, które nie będą wymagały zaawansowanej wiedzy astronomicznej. Nie ma konieczności dokonywania ustawienia polarnego, lub komputerowego, również zasilanie jest niewymagane. Wystarczy zamocować teleskop i system jest gotowy do prowadzenia obserwacji.

Przeznaczenie

Montaż ten przeznaczony jest do małych i średnich teleskopów np. refraktorów o średnicy do 102mm, teleskopów Schmidt-Cassegrain, oraz kompaktowych Newtonów. Nośność montażu wynosi do 8kg co pozwala na wykorzystanie nawet ciężkich akcesoriów. Dzięki pokrętłom mikro ruchów możliwe będzie śledzenie obiektów nawet przy dużych powiększeniach.
Montaż stanowi także doskonałą platformę dla dużych lornetek, lunet i aparatów fotograficznych. Wymaga wówczas użycia dovetaila typu L.
Montaż azymutalny ExploreScientific zaprojektowano w taki sposób by nawet dłuższy tubus teleskopu przy sporym nachyleniu nie kolidował z nogami statywu co jest częstym problemem montaży azymutalnych. Cechuje się również kompaktowymi rozmiarami i niską wagą.

Podstawowe dane montażu:

Materiał korpusu – aluminium malowane proszkowo
Wysokość statywu – 75 – 125cm
Wysokość montażu – 100 – 150cm
Ciężar montażu ze statywem – 7 kg
Nośność montażu – do 8 kg
Typ mocowania tubusu – dovetail
Pokrętła mikroruchów
Regulowania głowica montażu kompatybilna z typowymi statywami
Łożyska i przekładnie ślimakowe zapewniają precyzyjne sterowanie ruchem.

Dane techniczne

Waga 8 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

MONTAŻ AZYMUTALNY JEDNORAMIENNY ZE STATYWEM BRESSER

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.