Monokular termowizyjny 1-4×25 Bresser TNS1

4 999,00  z VAT

EAN: 4007922070896 SKU BRLR96309000 Category
Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Monokular termowizyjny 1-4×25 Bresser TNS1 może być wykorzystany na wolnym powietrzu do obserwacji zwierząt, w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, do wykrywania osób przez służby ratownicze i organy ścigania, podczas nocnych patroli, do aktywności na świeżym powietrzu, ochrony osobistej itp.
To także doskonały instrument do polowania i wykrywania energii geotermalnej i wycieków. Wyposażony w funkcję fotografowania pozwala na późniejsze przeglądanie zdjęć na monitorze komputera przez wiele osób jednocześnie.

Działanie monokularu TNS1 oparte jest na przetworniku termowizyjnym o rozdzielczości 384×288 pixeli o zakresie długości fal od 8 μm do 14 μm dzięki czemu nawet niewielkie kontrasty termiczne będą wyraźnie widoczne.
Regulowany obiektyw klasy premium z trybem ustawiania ostrości i regulacją dioptrii w zakresie od -3 do +1 zapewnia niezmiennie ostry obraz.
Aby zapewnić skuteczną identyfikację obserwowanych obiektów na wyświetlaczu o rozdzielczości 720×540 pikseli urządzenie termowizyjne zostało wyposażone w funkcję zoom o krotności 2x i 4x.

Odległość wykrywania.

Dzięki dużemu obiektywowi i przetwornikowi termowizyjnemu na podczerwień o czułości termicznej NETD 50 mK monokular termowizyjny otwiera zupełnie nowe możliwości obserwacji. Z jego pomocą można wykryć dzikie zwierzęta w całkowitej ciemności znajdujące się w odległości nawet 800 metrów. W przypadku większych obiektów typu pojazdy zasięg detekcji wynosi nawet 1500 metrów.

Robienie zdjęć.

Monokular termowizyjny dzięki wbudowanej pamięci wewnętrznej pełni funkcje kamery termowizyjnej umożliwiając robienie zdjęć i zachowanie wyjątkowych przeżyć. Można je oglądać na ekranie urządzenia termowizyjnego lub pobrać na komputer w formacie BMP wykorzystując  złącze micro-USB.

Cztery różne palety kolorów.

Wybierz odpowiednią paletę kolorów aby oddać wszystkie szczegóły obserwowanego obiektu w zależności od warunków. Monokular termowizyjny TNS1 posiada cztery różne palety kolorów: Rainbow (tęcza), iron oxide red (czerwony ciepły), white-hot (biały ciepły) i black-hot (czarny ciepły). Palety kolorów rainbow i red-hot są zalecane w sytuacja gdy kontrast termiczny jest bardzo wysoki. Palety kolorów black-hot i white-hot dają obraz w odcieniach szarości. Tryb black-hot jest bardzo popularny, ponieważ zapewnia wygląd obrazu najbardziej zbliżony do obrazu czarno-białego. White-hot daje optymalny obraz przy obserwacjach z większych odległości. Ta paleta kolorów jest często używana do wykrywania dzikich zwierząt w nocy, ponieważ pozwala na ochronę oczu w ciemności.

Wysoka częstotliwość odświeżania.

Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania wynoszącej 50 Hz, urządzenie termowizyjne szczególnie dobrze nadaje się do oglądania ruchomych obiektów.

Długa żywotność baterii.

Wbudowany akumulator charakteryzuje się długą żywotnością, zasilając monokuar termowizyjny nawet przez 15 godzin.

Szeroki zakres zastosowań

Oprócz wykorzystania do obserwacji dzikich zwierząt, podczas polowania i zapewnienia bezpieczeństwa monokular termowizyjny może być również przydatny w innych zastosowaniach, w których występują źródła ciepła. Z jego pomocą można na przykład wykryć geotermalne źródła ciepła i zlokalizować źródło utraty ciepła w mieszkaniach i domach. Kamerę można również w prosty sposób podłączyć do zewnętrznego wyświetlacza (brak w zestawie).

Parametry techniczne

Średnica obiektywu: 25 mm
Ogniskowa obiektywu dla powiększenia 1x: 19 mm
Przesłona: f/0,76
Powiększenie cyfrowe: 2x i 4x
Przetwornik termiczny o rozdzielczości 384×288 pixeli na podczerwień
Zakres długości fal: od 8 μm do 14 μm
Rozmiar pixela 17 μm
Czułość termiczna NETD: 50 mK
Częstotliwość odświeżania: 50 Hz
Rozdzielczość wyświetlacza: 720 x 540 px
Kątowe pole widzenia: 19,5 x 14,7° przy powiększeniu 1x
Kątowe pole widzenia: 14.9°x11.2° przy powiększeniu 2x
Kątowe pole widzenia: 10.7°x 8° przy powiększeniu 4x
Zakres detekcji: do 800 m dla obiektów typu dzikie zwierzęta
Zakres detekcji: do 1500 m dla obiektów typu pojazdy
Czas pracy: do 15 godzin
Połączenie z komputerem: złącze micro-USB
Zapisywanie obrazów w formacie BMP
Wbudowany akumulator Li-Ion
4 tryby odwzorowania obrazu
Zakres temperatur pracy: 0 ÷ +45°C
Wymiary: 186 x 69 x 68 mm
Waga: 440 g

Zawartość dostawy:

Kamera termowizyjna BRESSER TNS 1
Kabel USB
Zasilacz (do użytku z kablem USB)
Instrukcja obsługi

Dane techniczne

Waga 2 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Monokular termowizyjny 1-4×25 Bresser TNS1

W dniu 9 czerwca nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.