LUNT LS80THa/DSII Double Stack moduł do teleskopów LS80THa

11 999,00 

SKU LUTL05513900 Categories ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Nowy moduł LS80THa/DSII redukuje pasmo przewodzenia wszystkich teleskopów LS80THa do poziomu poniżej 0,5 Angstrema. Eliminuje on potrzebę stosowania zewnętrznego filtra. W tym systemie obydwa filtry etalonowe są instalowane wewnątrz teleskopu. Obydwa filtry sa wyposażone moduł z systemem regulacji Presure Tuner. Ten system regulacji zapewnia znacznie lepsze ustawienie w porównaniu z innymi systemami.
Instalacja modułu LS80THa/DSII jest bardzo prosta. Nie wymaga on instalacji i późniejszego ustawiania w autoryzowanym serwisie lub u producenta.
Moduł LS80THa/DSII instalowany jest pomiędzy wyciągiem a filtrem etalonowym teleskopu. Nie wymaga on dodatkowych filtrów odcinających nadmiar promieniowania ERF (Energy Rejection Filters) w przeciwieństwie do modułów Double Stack instalowanych z przodu teleskopu.
Dzięki takiej konstrukcji obrazu słońca są jaśniejsze a pertuberancje będą lepiej widoczne w porównaniu z konwencjonalnymi systemami Double Stack.

Uwaga.
Moduł LS80THa/DSII nie może być używany samodzielnie do obserwacji słońca. Bezpieczne użytkowanie jest możliwe tylko w zestawieniu z teleskopem LS80THa.

Podstawowe parametry:

– dodatkowy wewnętrzny filtr etalonowy tylko do teleskopów LS80THa
– umożliwia obserwacje w paśmie mniejszym niż 0,5 Angstrema
– system Pressure Tuner umożliwiający precyzyjną regulację filtra etalonowego

Teleskop LS80THa nie stanowi wyposażenia modułu LS80THa/DSI.

Dane techniczne

Waga 1,0 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

LUNT LS80THa/DSII Double Stack moduł do teleskopów LS80THa