Lornetka ze stabilizacją obrazu FUJINON TechnoStabi 14x40, TS-X 1440

6 999,00 

EAN: 4014759001078 SKU LRFUJIN91441 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Techno Stabi TS-X 1440 to niekwestionowany lider wśród lornetek ze stabilizacją obrazu, który spełnia najwyższe wymagania, zapewniając największy na świecie zakres stabilizacji przy 14x powiększeniu.

TS-X 1440 to nowy, topowy model lornetek FUJINON serii Techno Stabi. Oferuje ona wyjątkową wydajność optyczną zapewniając przy powiększeniu 14x największy na świecie zakres stabilizacji (± 6°). Jasny, klarowny i ustabilizowany obraz sprawia, że lornetka idealnie nadaje się do obserwacji dzikiej przyrody, obiektów nocnego nieba, na morzu oraz do monitorowania obiektów przemysłowych. 14x powiększenie TS-X 1440 pozwala widzom oglądać wydarzenia sportowe i koncerty tak jakby siedzieli w pierwszym rzędzie.
Lornetka wykorzystuje najnowsze technologie optyczne i rozwiązania projektowe FujiFilm zapewniając spełnienie rosnących wymagań.

Doskonałą stabilizację obrazu uzyskuje się dzięki zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań FUJIFILM znanych z obiektywów do aparatów cyfrowych i kamer telewizyjnych. Aby zapewnić tak wysoki zakres i skuteczność stabilizacji oscylacje są rejestrowane przez czujniki żyroskopowe i kompensowane przez precyzyjne ustawienie pryzmatów w torze optycznym lornetki.

Do działania lornetka wymaga czterech sztuk baterii typu AA. Przy ich wykorzystaniu czas użytkowania wynosi około 18 godzin. Można go wydłużyć do około 22 godzin stosując jako źródło prądu baterie NiMH.

Duże soczewki obiektywów o efektywnej średnicy 40 mm zapewniają wyjątkową jasność lornetki. Zestawienie soczewek obiektywu w trzech grupach z okularami złożonymi z zestawu sześciu soczewek w czterech grupach minimalizuje aberrację chromatyczną zapewniając ostry obraz w całym polu widzenia.

Wielokrotne powłoki soczewek wykonane w oparciu o unikalną technologię EBC zmniejszają irytujące odbicia soczewek, odblaski oraz zwiększają transmisję światła przez układ.

Dopracowany projekt Techno Stabi TS-X 1440 FUJIFILM pokazuje, jak wysoka funkcjonalność może być ergonomicznie łączona w najwyższej klasy produkcie optycznym.
Lornetka charakteryzuje się obłym kształtem, nie ma narożników ani krawędzi, jest wodoodporna i pokryta nie poślizgową gumową powłoką. Nawet podczas użytkowania w trudnych warunkach na zewnątrz FUJINON TS-X 1440 pewnie trzyma się w dłoni i działa szybko, dokładnie i niezawodnie.
Regulacja rozstawu okularów, pierścień ustawienia dioptrycznego, dwa włączniki-wyłączniki do zasilania i stabilizacji obrazu oraz pokrętło centralnego ustawiania ostrości sprawiają, że obsługa jest intuicyjna i prosta.

 

Katalog Fujinon do pobrania TUTAJ.

Dane techniczne

Waga 3,0 kg
Budowa

Średnica obiektywów [mm]

Powiększenie

Powłoki soczewek

Electro Beam Coating (EBC)

Pryzmaty

BaK4

Pole widzenia z 1000m [m]

70

Średnica źrenicy wyjściowej [mm]

2,86

Jasność względna

8,18

Sprawność zmierzchowa

23,7

Napełnienie azotem

TAK

Wodoodporność

Kolor korpusu

czarny

Podłączenie do statywu

Wymiary [mm]

148x186x86

Ogniskowanie

Waga [g]

1300

Wyposażenie lornetki

nakrywki ochronne obiektywów, nakrywki ochronne okularów, pasek do lornetki pokrowiec

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Lornetka ze stabilizacją obrazu FUJINON TechnoStabi 14x40, TS-X 1440