Lornetka – VIXEN 30×125 HF2-BT125-A

19 999,00 

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Wyprodukowany w Japonii, kompletny zestaw idealny do obserwacji astronomicznych. W skład zestawu wchodzi układ optyczny oparty na achromatycznych soczewkach o aperturze 125mm, ogniskowej 760mm, dwuokularowa głowica z parą wymiennym okularów ustawionych pod kątem 45o, montaż widłowy i stabilny statyw. Na wyposażeniu para lantanowych okularów NLV o średnicy obsady 1 ¼” i ogniskowej 25mm zapewniających 30x powiększenie. W głowicy lornetki mogą być instalowane dowolne okulary o średnicy obsady 1 ¼” za wyjątkiem zoom okularów oraz okularów serii LVW. Zestaw ten umożliwia wygodne prowadzenie nawet długotrwałych obserwacji. Kątowe osadzenie okularów pozwala na komfortowe obserwacje obiektów znajdujących się w okolicach zenitu.
Możliwość regulacji rozstawu pomiędzy okularami w zakresie od 56-76mm pozwala na dostosowanie tego parametru w zależności do potrzeb. Zintegrowany z korpusem uchwyt umożliwia łatwe przenoszenie zestawu.
Soczewki obiektywów zapewniają korekcję aberracji chromatycznej oferując doskonałe obrazy obiektów astronomicznych i ziemskich.
Kołyskowy układ montażu widłowego z praktyczną blokadą ustawienia nachylenia lornetki w stosunku do poziomu daje możliwość łatwego kierowania instrumentem na wybrane obiekty.
Lornetka może być także wykorzystana jako doskonała lorneta widokowa.

Dane techniczne

Waga 2,0 kg
Budowa

Średnica obiektywów [mm]

Powiększenie

Kolor soczewek

zielony

Powłoki soczewek

MC

Pryzmaty

BaK4

Wodoodporność

Napełnienie azotem

TAK

Podłączenie do statywu

Kolor korpusu

biały

Wymiary [mm]

630×360

Waga [kg]

19,8

Wyposażenie lornetki

adapter statywowy, nakrywki ochronne obiektywów, statyw

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Lornetka – VIXEN 30×125 HF2-BT125-A

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.