Lornetka – VIXEN 24×80 HF2-BT81S-A

7 999,00 

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Wyprodukowany w Japonii, kompletny zestaw idealny do obserwacji astronomicznych. W skład zestawu wchodzi układ optyczny oparty na achromatycznych soczewkach o aperturze 80mm, ogniskowej 480mm, dwuokularowa głowica z parą wymiennym okularów ustawionych pod kątem 45o, montaż widłowy i stabilny statyw.
Na wyposażeniu para lantanowych okularów SLV o średnicy obsady 1 ¼” i ogniskowej 20mm zapewniających 24x powiększenie.
W głowicy lornety mogą być instalowane dowolne okulary o średnicy obsady 1¼” za wyjątkiem zoom okularów oraz okularów serii LVW.
Zestaw ten umożliwia wygodne prowadzenie nawet długotrwałych obserwacji. Kątowe osadzenie okularów pozwala na komfortowe obserwacje obiektów znajdujących się w okolicach zenitu.
Możliwość regulacji rozstawu pomiędzy okularami w zakresie od 56-76mm pozwala na dostosowanie tego parametru w zależności do potrzeb. Zintegrowany z korpusem uchwyt umożliwia łatwe przenoszenie zestawu.
Soczewki obiektywów zapewniają korekcję aberracji chromatycznej oferując doskonałe obrazy obiektów astronomicznych i ziemskich.
Kołyskowy układ montażu widłowego z praktyczną blokadą ustawienia nachylenia lornetki w stosunku do poziomu daje możliwość łatwego kierowania instrumentem na wybrane obiekty.
Lorneta może być także wykorzystana jako doskonały instrument do obserwacji naziemnych.

Dane techniczne

Waga 2,0 kg
Budowa

Średnica obiektywów [mm]

Powiększenie

Ogniskowanie

Kolor soczewek

zielony

Powłoki soczewek

MC

Pryzmaty

BaK4

Wodoodporność

Napełnienie azotem

TAK

Kolor korpusu

biały

Podłączenie do statywu

Wymiary [mm]

190×580

Waga [kg]

15

Wyposażenie lornetki

adapter statywowy, nakrywki ochronne okularów, statyw

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Lornetka – VIXEN 24×80 HF2-BT81S-A