Lornetka – Fujinon LB 25×150 MT-SX (z montażem i statywem)

55 990,00 

SKU LRFUJIN4925150A Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Fujinon 25×150 MT-SX to wyprodukowana w Japonii, szerokokątna, wodoodporna, wypełniona azotem o imponującej długości prawie 1m lornetka, dedykowana do prowadzenia stacjonarnych obserwacji nieba oraz naziemnych.
Zastosowany system pryzmatów pozwala na uzyskanie obrazu nieodwróconego dzięki czemu z powodzeniem może być używana do obserwacji obiektów naziemnych zarówno na powierzchni ziemi jak i morza.
Duże, achromatyczne soczewki zapewniają olbrzymią wartość mocy zbierania światła umożliwiając obserwację wyjątkowo słabych obiektów. Powleczone fazowo pryzmaty, soczewki ze szkła BaK4 pokryte wiązką elektronów EBC (Electron Beam Coating) zapewniają ponadprzeciętną transmisję światła oferując jasne, ostre i pełne kontrastu obrazy.
Brak potrzeby regulacji ostrości czyni z nich lornetki niezastąpione dla użytkowników, dla których taka cecha jest szczególnie istotna (wojsko, służby graniczne, morskie, birdwatching). Cecha ta zapewnia uzyskiwanie wyraźnych obrazów w zakresie od minimalnej odległości dobrego widzenia do nieskończoności.
Szeroki zakres korekcji dioptrycznej w okularach umożliwia indywidualne dostosowanie ich układu optycznego do wzroku.
Możliwość regulacji rozstawu pomiędzy okularami umożliwia ustawienie w zakresie 60-70mm.
Soczewki okularu wyposażone w profilowane muszle oczne, dopasowane kształtem do zewnętrznych kącików oka, które zapobiegają przedostawaniu się światła do oczu obserwatora. Dzięki temu uzyskiwane obrazy są bardziej kontrastowe. Wykonane z miękkiej profilowanej gumy zapewniając komfort użytkowania. Szczególnie polecane do obserwacji na morzu, w jasne słoneczne dni oraz w innych ekstremalnych warunkach.

Katalog Fujinon do pobrania TUTAJ.

Dane techniczne

Waga 30,0 kg
Budowa

Średnica obiektywów [mm]

Powiększenie

Pryzmaty

BaK4

Pole widzenia z 1000m [m]

47

Średnica źrenicy wyjściowej [mm]

6

Sprawność zmierzchowa

61,24

Jasność względna

36

Ogniskowanie

Powłoki soczewek

MC

Napełnienie azotem

TAK

Wodoodporność

Kolor korpusu

szary

Wymiary [mm]

525x365x962

Waga [kg]

18,5

Wyposażenie lornetki

nakrywki ochronne obiektywów, nakrywki ochronne okularów

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Lornetka – Fujinon LB 25×150 MT-SX (z montażem i statywem)