Lornetka – Fujinon 15×80 MT-SX (z montażem)

21 999,00 

SKU LRFUJIN441580 Categories , ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Ta wyprodukowana w Japonii lornetka o parametrach 15×80 MT-SX to idealna lornetka obserwacyjna dedykowana do prowadzenia długotrwałych stacjonarnych obserwacji. Z powodzeniem może być stosowana przez wojsko, służby graniczne, leśne oraz do obserwacji widokowych.
Wodoodporna, wykonana z lekkiego stopu obudowa lornetki zawiera układ optyczny wypełniony azotem.
Duże 80mm soczewki obiektywu wykonane ze szkła BaK4, fazowo powleczone pryzmaty według technologii wykorzystującej wiązkę elektronów EBC (Electron Beam Coating), gwarantują minimum 95 % transmisję światła dając jasne, ostre i pełne kontrastu obrazy.
Profilowane osłony okularów, dopasowane kształtem do zewnętrznych kącików oka zapobiegają przedostawaniu się światła do oczu obserwatora. Dzięki temu uzyskiwane obrazy są bardziej kontrastowe. Wykonane z miękkiej profilowanej gumy zapewniają komfort użytkowania. Szczególnie polecane do obserwacji w jasne słoneczne dni oraz w innych ekstremalnych warunkach.
Brak potrzeby regulacji ostrości zapewnia komfortowe użytkowanie w zastosowaniach w których taka cecha jest szczególnie istotna (wojsko, służby graniczne, leśnicy, birdwatching). Cecha ta zapewnia uzyskiwanie wyraźnych obrazów w zakresie od minimalnej odległości dobrego widzenia do nieskończoności.
Szeroki zakres korekcji dioptrycznej w okularach umożliwia indywidualne dostosowanie ich układu optycznego do wad wzroku.
Lornetka osadzona jest na metalowym trzpieniu z blokadą za pomocą dźwigni, umożliwiającym ustawienie lornetki w osi poziomej. Możliwy zakres regulacji poziomej od około – 15o do 30o.

Na wyposażeniu dedykowany do lornetki montaż umożliwiający zamocowanie jej na słupie. Ten typ montażu zapewnia łatwe obracanie lornetki wokół osi. W podstawie montażu skala kątowa.

Lornetka dostarczana jest wraz ze stalową walizką umożliwiającą bezpieczny transport i przechowywanie.

Katalog Fujinon do pobrania TUTAJ.

Dane techniczne

Waga 30,0 kg
Budowa

Średnica obiektywów [mm]

Powiększenie

Kolor soczewek

zielony

Powłoki soczewek

MC

Pryzmaty

BaK4

Pole widzenia z 1000m [m]

70

Średnica źrenicy wyjściowej [mm]

5,3

Sprawność zmierzchowa

34,64

Jasność względna

28,1

Napełnienie azotem

TAK

Wodoodporność

Kolor korpusu

zielony

Ogniskowanie

Podłączenie do statywu

Wymiary [mm]

225x105x475

Waga [kg]

7,0

Wyposażenie lornetki

nakrywki ochronne obiektywów, nakrywki ochronne okularów

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Lornetka – Fujinon 15×80 MT-SX (z montażem)