Filtr planetarny #25 czerwony (1,25″) – Explore Scientific

59,00 

EAN: 4007922051512 SKU BRTL03102700 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
już od 12 zł

Opis

Filtry planetarne Explore Scientific produkowane są z najczystszego szkła optycznego barwionego w całej masie a nie jedynie na powierzchni. Zapewnia im to świetną skuteczność działania. Znajdują zastosowanie do praktycznie wszystkich typów okularów obserwacyjnych 1¼”. Filtr ten posiada zarówno męski jak i żeński gwint M28.5×0.6 zlokalizowane po obu stronach filtra. Pozwala to na jednoczesne zastosowanie kilku filtrów o różnych właściwościach.
Filtry barwne przyciemniają światło, które dociera do oka lub matrycy aparatu. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy a szczegóły obserwowanych obiektów stają się bardziej widoczne.
Zapakowany w solidne pudełko ochronne ułatwiające jego przechowywanie i zapobiegające uszkodzeniom.

Filtr czerwony ES #25 efektywnie blokuje fale spektrum niebieskiego oraz zielonego czego efektem jest bardzo ostro definiowany kontrast pomiędzy formacjami chmur Jowisza o niebieskawej barwie i niektórymi cechami jego powierzchni.
Także bieguny Marsa będą wyraźniej zaznaczone. Jednakże ze względu na mocno zredukowaną transmisję światła może on być używany z teleskopami o aperturze przynajmniej 8″.
Świetnie sprawdza się przy prowadzeniu obserwacji Wenus, nie tylko redukuje nadmierną jaskrawość barw ale również ma ciekawe działanie na obraz atmosfery tej planety.
Umożliwia on obserwację Merkurego o zmroku kiedy znajduje się on blisko horyzontu, oraz Wenus w trakcie dnia, wydatnie poprawiając widoczność detali powierzchni tych planet.

Dane techniczne

Waga 0,5 kg
0
Scroll to Top
Scroll to Top

Filtr planetarny #25 czerwony (1,25″) – Explore Scientific