Mikroskop odwrócony Bresser SCIENCE IVM-401, 100x-400x

9 999,00 

EAN: 4007922150314 SKU BRMK57900000 Categories ,

Dostępność: Na stanie

Wysyłka:
Koszt dostawy:
Zamówienia złożone
do godz. 12:00 wysyłamy
w tym samym dniu
Darmowa wysyłka!

Opis

Naukowy mikroskop BRESSER Science IVM 401 odznacza się odwróconym kierunkiem oświetlenia i obserwacji w stosunku do standardowych mikroskopów. Oznacza to, że układ oświetleniowy znajduje się nad stolikiem przedmiotowym natomiast zestaw obiektywów pod stolikiem. Takie ustawienie umożliwia prowadzenie obserwacji osadów i przeźroczystych żywych organizmów w roztworach.

Mikroskop odwrócony (inwersyjny) to doskonały instrument do obserwacji hodowli planktonu i pierwotniaków i innych obiektów, które wymagają stabilnego środowiska dla swojego rozwoju.
Ten specjalistyczny mikroskop dedykowany jest zakładów wykonujących badania wody, instytutów naukowych, uniwersytetów, w lecznictwie ludzi i zwierząt, rolnictwie oraz limnologii.

Instrument wyposażony jest w dwuokularową głowicę z możliwością regulacji odległości pomiędzy źrenicowej oraz regulację dioptryczną umożliwiając dobór optymalnego ustawienia instrumentu. Znajdujący się na wyposażeniu trzpień foto pozwala na zestawienie układu do wykonywania zdjęć oraz robienie zdjęć przy jednoczesnej obserwacji okularowej.

30W oświetlenie halogenowe o regulowanym natężeniu oświetlenia w połączeniu z kondensorem oraz pierścieniową przesłoną kondensora, przesłoną polową pozwala na dobór optymalnych warunków oświetlenia dla badanych obiektów.
Na wyposażeniu ponadto obiektyw z płytką fazową o powiększeniu 25x, który w zestawieniu z pierścieniową przesłoną kondensora pozwala na badanie obiektów metodą kontrastu fazowego. Dzięki takiemu wyposażeniu mikroskop może być wykorzystany w przyżyciowych badaniach mikrobiologicznych, cytologicznych i biochemicznych oraz w badaniach struktur fazowych żywych komórek.

 

Wyposażenie standardowe:

– kondensor z przesłoną pierścieniową o odległości roboczej 50mm
– przesłona polowa
– oświetlenie halogenowe (30W/6V) z bezstopniowym ściemniaczem
– stolik przedmiotowy 200×150 mm z zakresem przesuwu 79×112 mm
– filtr zielony, niebieski i transparentny
– pomocniczy mikroskop do obserwacji źrenicy wyjściowej obiektywu

Dane techniczne

Waga 3,0 kg
Typ mikroskopu

Głowica

Powiększenie

Okulary

WF 10

Średnica obsady okularu [mm]

23,2

Obiektywy

10x, 25x, 40x (S)

Zasilanie

Oświetlenie górne

halogenowe

Przesuwanie preparatu

Ustawianie ostrości

,

Wysokość [cm]

46

Waga [kg]

11,5

Zastosowanie mikroskopu

laboratoria badawcze, laboratoria przemysłowe, pracownie analityczne, pracownie kryminalistyczne

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Mikroskop odwrócony Bresser SCIENCE IVM-401, 100x-400x