Mikroskop metalograficzny Bresser SCIENCE MTL-201 50x-800x

12 999,00 

SKU BRMK58070000 Categories ,

Brak w magazynie

Email when stock available

Opis

Mikroskop Bresser Science MTL 201 jest specjalistycznym mikroskopem do obserwacji w świetle odbitym, który umożliwia obserwację nieprzeźroczystych powierzchni pod dużym powiększeniem (50x – 800x). Jest to idealny instrument do pracy w metalografii (do badania powierzchni metali i odlewów), mineralogii, inżynierii precyzyjnej i elektronice.
Mikroskop może być wykorzystywany w badaniach naukowych, jako demonstracyjny w nauce oraz w przemyśle w badaniach jakościowych.
Odpowiednio do zastosowania został wyposażony w duży stolik (250 mm x 230 mm), który może być szybko przesuwany za pomocą rękojeści. Możliwe jest także precyzyjny wzdłużny i poprzeczny przesuw stolika za pomocą pokręteł.

Mikroskop wyposażono we współosiowe pokrętło mikro i mikrometryczne ustawiania ostrości (ok. 70 µm/ obrót). Oświetlenie jest realizowane przy pomocy lampy halogenowej z bezstopniową regulacją intensywności oświetlenia. Strumień świetlny przechodzi przez obiektywy znajdujące się ponad obserwowaną próbką. Mikroskop wyposażono w pięciogniazdowy rewolwer obiektywowy. Na wyposażeniu znajduje się 5 obiektywów plano achromatycznych (5x, 10x, 20x, 40x, 80x). Trzyokularowa głowica, nachylona pod kątem 30° wyposażona jest w dwuoczną nasadkę do obserwacji oraz dodatkowy tor fotograficzny. Tor fotograficzny zakończony jest trzpieniem, który pozwala na zamocowanie PC okularu lub aparatu fotograficznego. Wymagają one użycia opcjonalnych akcesoriów.

Na wyposażeniu znajduje się para okularów WF10x, z których lewy wyposażony jest w regulację dioptryczną.
Układ optyczny mikroskopu wyposażono także w diafragmę polową, filtry barwne (żółty, zielony, niebieski oraz matowy) oraz w układ polaryzator-analizator. Układ ten pozwala na szczegółowe badania minerałów.

Wyposażenie:

– głowica trzy okularowa
– pięciogniazdowy rewolwer obiektywowy
– oświetlenie halogenowe
– stolik przedmiotowy 250mm x 230 mm
– iluminator oświetlenia z bezstopniowym ściemniaczem
– przesłona aperturowa
– filtry barwne na płytce
– układ analizator-polaryzator
– zgrubny i precyzyjny układ regulacji ostrości (współosiowy)
– zasilacz sieciowy

Dane techniczne

Waga 8,0 kg
Głowica

Powiększenie

Okulary

WF 10

Średnica obsady okularu [mm]

23,2

Obiektywy

5x, 10x, 20x, 40x (S), 80x

Ustawianie ostrości

,

Oświetlenie górne

halogenowe

Zasilanie

Wysokość [cm]

47

Waga [kg]

17000

Zastosowanie mikroskopu

laboratoria badawcze, laboratoria przemysłowe, pracownie analityczne, pracownie kryminalistyczne, warsztaty serwisowe, wyższe uczelnie

0
Scroll to Top
Scroll to Top

Mikroskop metalograficzny Bresser SCIENCE MTL-201 50x-800x