Okulary VIXEN serii SSW, ultra-szerokie 83 stopniowe pole widzenia

Vixen, wiodący producent artykułów optycznych w Japonii zapowiedział wprowadzenie nowej serii okularów do teleskopów. Nowa seria SSW została wyprodukowana w Japonii i zaprojektowana z myślą o ultra-szerokim 83 stopniowym pozornym polu widzenia. Ten parametr pozwala zobaczyć obszar, który jest trzy razy szerszy w porównaniu z okularami o umiarkowanym polu widzenia 45° lub 50°.
Dzięki tak szerokiemu polu widzenia można zobaczyć dużo więcej gwiazd i cieszyć się spektakularnymi obrazami.

Okulary SSW dostarczają w całym polu widzenia jasne obrazy wyróżniające się dużym kontrastem bez odbić i refleksów. Rezultat taki uzyskano dzięki zaawansowanej technologii wielokrotnego powlekania powierzchni soczewek specjalnymi warstwami.

Bez nazwy 2


Ultra super szerokie, 83° pole widzenia (FOV)

Pozorne pole widzenia większości okularów wynosi 45° i 50°. Szeroko polowe okulary posiadają FOV pomiędzy 60° i 70°. Okulary Vixen serii SSW zapewniają ultra szerokie 83° pole widzenia zapewniając tym samym lepsze wrażenia obserwacyjne w porównaniu z okularami o mniejszym polu widzenia.

Bez nazwy 3

 

Ostry obraz w całym polu widzenia

Niektóre okulary o dużym polu widzenia charakteryzują się tendencją do pogorszenie jakości obrazu na brzegach pola widzenia. 7-elementowa w 4-grupach konstrukcja okularów Vixen SSW, oparta na soczewkach wykonanych z wysokiej jakości szkła z domieszką lantanu o niskiej dyspersji zapewnia, że ostrość obrazu także na brzegach pola widzenia. Wszystkie okulary SSW są przeznaczone do teleskopów nawet o stosunkowo krótkiej ogniskowej (np. F/4.

Brak strat światła w całym polu widzenia

Rozmieszczenie soczewek oraz lokalizacja diafragmy polowej oraz wielkość korpusu zostały tak zaprojektowane aby zapewnić 100% jasności w polu widzenia bez winietowania. Projekt optyczny zapewnia także brak strat światła na krawędziach pola.

Jasne i wyraźne obrazy

Zaawansowane wielowarstwowe powłoki na każdej powierzchni soczewki zapewniają wysoką, ponad 99,5% transmisję światła w zakresie widzialnym (430nm – 690nm) oferując tym samym bardzo jasne i wyraźne obrazy. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna konstrukcja zapewnia optymalny przebieg promieni.

Przyjazny dla użytkownika projekt

Wytrzymały korpus z anodowanego aluminium okularu, kolorystyczne rozróżnienie różnych ogniskowych zapewniają niepowtarzalny wygląd. Gumowa powłoka zapobiega toczeniu oraz zabezpiecza przed zarysowaniem. Gumowa wykręcana muszla oczna (twist-up) umożliwia indywidualne dopasowanie odstępu do indywidualnych preferencji użytkownika. Obwodowy rowek na zewnątrz tulei (tzw. rowek bezpieczeństwa) pozwala na pewne zamocowanie okularu w wyciągu teleskopu.

SSW-3


Podstawowe parametry

 

Nr artykułu

Oznaczenie Średnica mocowania Pozorne pole widzenia (A.F.V) Odstęp źrenicy wyjściowej Masa
37121 SSW3,5 mm 31,7 mm 83o 13 mm 230 g
37122 SSW5 mm 31,7 mm 83o 13 mm 230 g
37123 SSW7 mm 31,7 mm 83o 13 mm 225 g
37124 SSW10 mm 31,7 mm 83o 13 mm 220 g
37125 SSW14 mm 31,7 mm 83o 13 mm 210 g

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Scroll to Top
Scroll to Top

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.