Najlepsza lornetka morska 2020 według Best Binoculars Review

(skrót podsumowania)

Według tego uznanego serwisu BBR (Best Binoculars Review) zajmującego się od kilkunastu lat testami lornetek lornetka Fujinon 7×50 FMTRC-SX została uznana za najlepsze lornetkę morską 2020.
Fujinon 7×50 FMTRC-SX  została specjalnie zaprojektowana do użytkowania w najtrudniejszych warunkach na ziemi. Jest ona  powszechnie użytkowana przez profesjonalistów z branży żeglarskiej, morskiej i rybackiej. To jedna z najlepszych lornetek morskich na świecie.

Lornetka nie tylko na morze

To jedna z najtrudniejszych lornetek jakie kiedykolwiek były testowane przez BBR. Nie będzie ona idealnym instrumentem do codziennego użytku, ale jest o wiele bardziej wszechstronna niż zwykła lornetka żeglarska. Podczas używania w nocy zapewnia cudowne szeroko polowe obrazy gwiazd. Będzie także doskonałym narzędziem dla wojska i innych służb mundurowych oraz idealna podczas polowań na ptaki, dziką zwierzynę szczególnie w warunkach słabego światła.

Doskonała wydajność przy słabym świetle

Dzięki dużym, 50 mm soczewkom, doskonałej jakości optyce i powłokom a także umiarkowanemu 7x powiększeniu, które zapewnia bardzo dużą 7,14 mm źrenicę wyjściową, obserwacje w warunkach niedostatecznego oświetlenia nie sprawiają problemu.

Szybkość i łatwość użytkowania

System indywidualnego ustawiania ostrości (tzw. podwójna dioptria) wraz z szerokim polem widzenia, dużymi soczewkami okularowymi i wygodnym odstępem źrenicy sprawiają, że lornetka jest łatwa w użytkowaniu. Również zlokalizowanie obserwowanego obiektu, a następnie utrzymanie go w polu widzenia jest tak szybkie i łatwe jak to tylko możliwe.

Pole widzenia

Aby ułatwić otrzymanie stabilnego obrazu podczas użytkowania na pokładzie i zapewnić bardzo dużą źrenicę wyjściową, 7-krotne powiększenie zapewnia bardzo szerokie pole widzenia. Ma to wiele zalet podczas obserwacji odległych horyzontów, w poszukiwaniu interesującego miejsca, szybkiego ustawienia na obiekt oraz podążania za poruszającym się obiektem. Jest ono także ważne podczas obserwacji przyrody, użytkowania przez służby zajmujące się bezpieczeństwem, ochroną i nadzorem i oczywiście podczas obserwacji ptaków.

Lornetki Fujinon w ofercie astrozakupy.pl:

Lornetki Fujinon z kompasem:
serii FMTR-SX
serii Mariner

Lornetki FMT/FMTR
https://www.astrozakupy.pl

Lornetki Fujinon ze stabilizacją obrazu:
technostabi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Scroll to Top
Scroll to Top

W dniu 31 maja nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.